Family Unposed - Pixelheart.pl

Family Unposed Awards

Family Unposed Awards
„DOKUMENTOWANIE CODZIENNOŚCI RODZIN TO PRAWDZIWA SZTUKA. NIECH ŚWIAT JĄ ZOBACZY!”

Deadline: 26 maja 2021

Twoje zdjęcia Unposed zasługują na miejsca w najlepszych galeriach. Wprawdzie nie mamy (jeszcze) dojścia do nowojorskiego MoMA, ale co powiesz na wystawę w sercu magicznego Krakowa?

- No jasne, tylko co mam zrobić?

Wystarczy, że do 26 maja 2021 (Dzień Matki) wypełnisz formularz zgłoszeniowy i załączysz 3 zdjęcia. Wszystkie prace wyróżnione przez jury konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Cafe Żarówka przy ul. Floriańskiej w Krakowie. Szczegółowe zasady konkursu znajdziesz w regulaminie.

- Czy zgłoszenie jest płatne?

Nie. Tegoroczna premierowa edycja jest BEZPŁATNA. Byłoby nam jednak super miło, gdybyś podzielił(a) się informacją o zgłoszeniu na Facebooku lub Instagramie :)

- Czy konkurs jest podzielony na kategorie?

Nie. W tym roku jest tylko jedna, otwarta kategoria. Na jej podstawie stworzymy podział dla następnej edycji. Istnieje jednak możliwość zaznaczenia checkboxa "seria". W ten sposób twoje zgłoszenie będzie oceniane jako całość złożona z trzech fotografii.

- Jakimi kryteriami będzie się kierować jury konkursowe podczas oceny nadesłanych fotografii?

Podstawą dopuszczenia do oceny jest zgodność fotografii z regulaminem. Poza tym jury zwróci uwagę na takie aspekty jak: wykorzystanie światła, kompozycję oraz narrację. Fotografie powinny mieć charakter dokumentalny i dotyczyć tematu rodziny oraz relacji funkcjonujących na jej pograniczu, np. przyjacielskich czy sąsiedzkich.

Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku czerwca za pośrednictwem transmisji live dostępnej na grupie Family Unposed Community. W trakcie live'a jury oceni wyselekcjonowane wcześniej zdjęcia.

Czekamy na Twoje zdjęcia!

Warunki jakie powinno spełniać zdjęcie:

Krok 1. Dane